Szafy na wymiar vs szafy gotowe – plusy i minusy

Przy wyborze odpowiedniej szafy trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Wymiary, kolor, pokrycie oraz cena. Dla wielu z nas to właśnie ten ostatni punkt gra główną rolę przy wyborze mebla do naszego pomieszczenia. Mimo że jest to czynnik, w wielu przypadkach decydujący, powinniśmy również zwrócić uwagę na inne cechy wybranego przez nas wyposażenia. W wielu przypadkach to właśnie rozmiar nie jest odpowiedni, lub po prostu kolor nie pasuje do reszty naszego wnętrza. Podczas wyboru szafy możemy skorzystać z dwóch opcji, dzięki którym dostaniemy szafę swoich marzeń. Możemy poszukać odpowiedniego mebla w internecie czy też sklepie meblowym lub skorzystać z możliwości stworzenia szafy na wymiar.

szafy na wymiar - zalety i wady jakie posiadają te meble

Zastanówmy się jednak co lepiej wybrać: szafy gotowe czy szafy na wymiar. Zalety i wady ma każde z tych rozwiązań. Przyjrzymy się im bliżej, abyś mógł zdecydować jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza. Pamiętaj, aby kierować się rozsądkiem i wybrać taką szafę, która posłuży na długie lata i nie będzie trzeba jej szybko wymieniać. 

Zanim wybierzesz określ swoje priorytety 

Zanim wybierzesz czy chcesz szafę gotową, czy na wymiar zadaj sobie parę pytań, które pomogą Ci wybrać szafę idealną dla Ciebie. Na samym początku musimy mieć na uwadze to, co chcemy w niej przechowywać. Czy będzie to szafa typowo na ubrania, czy jednak będzie ona też wykorzystywana do przechowywania różnego rodzaju sprzętu, czy rzeczy. Ważne jest także, aby wybrać rodzaj szafy. Chcesz szafę wolnostojącą czy wnękową, z przesuwanymi drzwiami, a może z lustrem?  Te wszystkie cechy musisz ustalić przed wyborem swoje wymarzonej szafy, aby wybrać tą, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Każdy typ szafy możesz zamówić na https://indecokrakow.pl. Kiedy już określisz jaki mebel chcesz umieścić w sowim wnętrzu, zastanów się, czy wolisz szafy na zamówienie, czy jednak na szafy gotowe. Plusy i minusy mają obydwa te rozwiązania. Zanim dokonasz zakupu poznaj je wszystkie.

Szafy gotowe – plusy i minusy 

Szafy gotowe możemy znaleźć w każdym sklepie meblowym. Jeśli chcemy zobaczyć większą ilość ofert oraz modeli najlepiej skorzystać ze stron internetowych firm czy też producentów. Oczywiste jest, że nie wszystko, co nas interesuje, będzie znajdowało się w sklepie stacjonarnym meblowym. Warto więc przeglądać liczne sklepy internetowe, by znaleźć ciekawe szafy gotowe. Plusy i minusy na pewno dostrzeżemy w wielu dostępnych w sklepach modelach. Zacznijmy od plusów. Jeśli zdecydowałeś się wybrać szafę ze sklepu to możesz być pewny, że już tego samego dnia lub następnego będziesz mógł mieć ją w swoim domu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to szafa gotowa, co oznacza, że należy ją tylko spakować i przewieźć do domu klienta. Kolejnym plusem jest to, że możemy zobaczyć jak mebel będzie wyglądał w całości. Można spojrzeć na jego ilustrację w internecie lub nawet zobaczyć na żywo w sklepie. Sporym minusem, który bardzo często przekreśla szansę na wybranie szafy, która nam się podoba, są wymiary. Jeśli wybieramy szafę, musimy zwrócić na nie szczególną uwagę, aby mebel pasował do naszego pomieszczenia. Kolejnym minusem jest wybór koloru. Czasami jeden model mebla jest do wyboru w kilku wersjach kolorystycznych, jednak nie zawsze. Dlatego też, jeśli kolor nie pasuje do naszego wnętrza, musimy zdecydować się na inną szafę. 

Szafy na wymiar – zalety i wady 

Szafa jest niezwykle ważnym elementem każdej sypiali. To w niej przechowujemy ubrania czy też inny sprzęt, którego nie mamy gdzie schować. Dlatego też jeśli nie możemy znaleźć odpowiedniego mebla do naszego pomieszczenia, powinniśmy zastanowić się nad wyborem szafy na wymiar, która ma wiele rodzajów np. szafy wolnostojące, wnękowe czy szafy przesuwne z lustrem na wymiar. Tak naprawdę w każdym mieście możesz znaleźć osobę, która prowadzi takie usługi. To prawda, że w mniejszym mieście na pewno trochę trudniej będzie znaleźć takiego fachowca, ale jeśli chcemy stworzyć swoją własną szafę, to na pewno warto poszukać. Zacznijmy od plusów szafy na wymiar. Zalety tego mebla, które przekonują wiele osób do jego zakupu to przede wszystkim możliwość wykorzystania każdego zakamarka pomieszczenia, poprzez zabudowanie go szafą. Dlatego też, jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej wymiarowo do twojego pomieszczenia, szafa na zamówienie będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Plusem jest to, że możesz podać wysokość oraz szerokość szafy. To samo tyczy się koloru, rodzaju drewna czy rodzaj pokrycia powierzchni. Plusem jest także to, że możesz wybrać typ szafy np. szafy przesuwne czy też szafy wnękowe na wymiar. Minusem jest na pewno okres oczekiwania na wykonany produkt. Oczywiście zależy to od firmy, którą wybierzemy. Jednak nie możemy spodziewać się jej tak szybko jak szafy gotowej. Co więcej, produkt będziemy mogli zobaczyć dopiero kiedy będzie skończony. Jedynie na wizualizacji, jeśli fachowiec oferuje taką możliwość.

Dodaj komentarz