Narzędzia wielofunkcyjne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Narzędzia wielofunkcyjne bywają niezastąpione. Dzięki nim możemy odpuścić sobie zakup całego arsenału elektronarzędzi do przydomowego warsztatu. Aby jednak być pewnym, że sprzęt nie zawiedzie gdy będzie najbardziej potrzebny, przy zakupie należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry. Jak wybrać narzędzie wielofunkcyjne, które idealnie spełni nasze potrzeby? Przeczytaj nasz artykuł i pozbądź się wątpliwości!

jak wybrać narzędzie wielofunkcyjne - cenne wskazówki

Jak wybrać narzędzie wielofunkcyjne? – Ważna jest Moc, prędkość, masa

To jakie prace będziemy mogli wykonywać za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego zależy w dużej części od mocy silnika. Im większa, tym twardsze materiały da się obrobić przy pomocy sprzętu. Do przydomowych warsztatów majsterkowiczy w zupełności wystarczają narzędzia wielofunkcyjne o mocy nieprzekraczającej 180 W dostępne na https://sklep.powermat.pl. Dzięki takiemu silnikowi można z powodzeniem wyskrobać fugi, zedrzeć farbę, szlifować drewno i wyrównywać zaprawy.

Dla komfortu i samej możliwości pracy z różnymi materiałami konieczne jest wyposażenie urządzenia w regulator prędkości obrotowej. Poza dopasowaniem do rodzaju prac manipulowanie prędkością obrotową pozwala uniknąć marnowania prądu.

Skoro sprzęt ma być, jak nazwa wskazuje, wielofunkcyjny, powinien umożliwiać nam pracę w każdych warunkach. Bardzo ważny jest więc jego ciężar. Im lżej, tym lepiej – być może przyjdzie nam kiedyś pracować z nim pozostając w bardzo niestandardowej pozycji?

Zestaw końcówek

Zastanawiając się jak wybrać narzędzie wielofunkcyjne wielu majsterkowiczów wychodzi z założenia, że im większy zestaw końcówek tym lepiej. Niesłusznie! Bardziej imponujący zestaw oczywiście odpowiednio więcej kosztuje, a w praktyce okazuje się, że wcale nie potrzebujemy tylu części wymiennych. W zupełności wystarczy zestaw kilkunastu. Powinny one być łatwo wymienialne, jak np. końcówki wkrętarki i wykonane z największą dbałością o szczegóły – w kwestii elektronarzędzi nie ma miejsca na żadne niedoróbki. By uniknąć rozczarowania konieczne jest stawianie na sprawdzonych producentów – gdy chodzi o jakość akurat nie ma co oszczędzać. Ważne też, aby producent umożliwiał dokupienie końcówek. Nawet jeśli nie poszerzamy zakresu wykonywanych prac, elektronarzędzia nie są nieśmiertelne i w miarę eksploatacji po prostu końcówki trzeba będzie wymieniać.

Zanim zamówimy narzędzia wielofunkcyjne ze sklepu internetowego trzeba dokładnie zapoznać się z listą elementów wchodzących w zestaw. Przemyślmy na jakich materiałach będziemy pracować – drewno, metale, terakota a może jeszcze inne? Nie obędzie się na pewno bez papieru ściernego, płyt do szlifowania i tarcz!

Dodatkowe funkcje – co powinny mieć narzędzia wielofunkcyjne?

Bardzo przydatną opcjonalną funkcjonalnością sprzętu jest przyłącze do odsysania pyłu. Dzięki temu po pracy od razu pójdziemy odpocząć – oszczędzimy sobie sprzątania! Warto wybierać także modele z diodami, dzięki którym zwiększymy komfort pracy w ciemniejszych, trudniej dostępnych miejscach. W wielu sytuacjach na wagę złota okazuje się dodatkowy uchwyt do przyczepienia z obu stron narzędzia, a ogranicznik głębokości cięcia docenią szczególnie mniej uważni czy po prostu mniej doświadczeni majsterkowicze. Cały osprzęt powinien oczywiście skrywać się w porządnej walizce transportowej!

Jakie powinno być idealne narzędzie wielofunkcyjne? Dopasowane do naszych potrzeb! Nie ma sensu inwestować w potężny sprzęt z ogromnym zestawem końcówek jeśli jesteśmy zwykłymi majsterkowiczami. Jedyna rzecz na której pod żadnym pozorem nie należy oszczędzać w kwestii elektronarzędzi to ich jakość. Renomowani producenci, polecenia specjalistów, sklep oferujący tylko sprawdzone produkty – oto gwarancja zadowolenia!

 

Dodaj komentarz