Miejsce na biżuterię — praktyczny i ozdobny element aranżacji

Miejsce na biżuterię może być prawdziwą ozdobą Twojego mieszkania. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka akcesoriów rodem z jubilerskiego salonu — nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić je także we własnym, tym domowym. Sprawdź nasze pomysły na to, gdzie trzymać biżuterię i wprowadź do swojej aranżacji coś nowego!

Miejsce na biżuterię - inspiracje

Miejsce na biżuterię noszoną na co dzień

Jeżeli masz swoje ulubione pierścionki, bransoletkę i naszyjnik, powinny one dostać specjalne miejsce, w którym zawsze będziesz je odkładać. Dzięki temu nie zgubisz żadnej ważnej kosztowności. Dobrym wyborem do przechowywania biżuterii noszonej na co dzień jest ozdobny talerzyk, stojak lub tacka jubilerska. 

Wszystkie mogą spełniać istotną funkcję dekoracyjną. Ozdobny talerzyk sprawdzi się w aranżacjach boho, loftowych oraz skandynawskich — tu najlepiej pasują akcesoria luźne, z nutką nowoczesności i rękodzielniczej estetyki. Pamiętaj, że talerzyk nie musi być ceramiczny — może być również drewniany czy metalowy.

Z kolei na stojak lub tackę wyściełaną zamszem jest miejsce szczególnie w stylu glamour, pełnym blichtru i przepychu. Zamsz, w połączeniu z leżącą na nim biżuterią, mimochodem stworzy drobną dekorację. Jeżeli utrzymujesz mieszkanie w klimacie hollywoodzkiego luksusu, postaw na jubilerskie — równie eleganckie — miejsce na biżuterię.

Tacki i stojaki w jubilerskim stylu znajdziesz w kolekcji hurtowni biżuterii Gal-art. Możesz liczyć na perfekcyjne wykonanie i różnorodność, pozwalającą dopasować je idealnie do Twojego wnętrza. Sprawdź: https://www.gal-art.pl/category/stojaki-na-bizuterie.

Z kolei za talerzykiem warto się rozejrzeć w miejscach gromadzących rękodzielników — na targach, portalach sprzedażowych z hand-made i grupach facebookowych.

Miejsce na biżuterię metalową noszoną rzadziej

Jeżeli dysponujesz dużą kolekcją biżuterii, musisz myśleć o długofalowych skutkach przechowywania. Akcesoria z metali szlachetnych, powinny mieć swoje miejsce w zamkniętych kuferkach jubilerskich, z dala od dostępu światła, powietrza i wilgoci. Takie czynniki środowiskowe zdecydowanie im nie służą. Dlatego, zamiast na otwarty stojak, postaw na zamykaną szkatułkę biżuteryjną.

Szkatułka na biżuterię może być imponującą dekoracją Twojego mieszkania. Jubilerskie organizery są perfekcyjnie wykonane, znajdziesz je w różnorodnych kolorach, toteż łatwo dopasujesz szkatułkę do barw aranżacji. Zobacz kuferki z kolekcji Gal-art: https://www.gal-art.pl/category/tacki

Biżuterii metalowej nie powinno się trzymać w zwykłej drewnianej kasetce. Ważne, by poszczególne elementy nie wchodziły ze sobą w kontakt, a w kasetce zawartość stale się miesza. To mogłoby doprowadzić do plątania i rysowania metalowej powierzchni. W specjalnych szkatułkach na biżuterię przestrzeń jest podzielona i wyściełana miękkim materiałem. Dzięki temu Twoje skarby są całkowicie bezpieczne.

Gdzie trzymać biżuterię długą niemetalową?

Sznury korali, długi naszyjnik z drewna, rzemykowe akcesoria sięgające pępka — tutaj trzeba uważać na możliwość splątania. Tego typu biżuterię wytrzymałą na czynniki środowiskowe możesz trzymać poza szkatułką. Najbezpieczniej będzie umieścić je w pozycji wiszącej, oddalone od siebie przynajmniej o 3 centymetry.

Najlepszym sposobem jest inwestycja w specjalny stojak. Stojak na długie naszyjniki może być pełnoprawną ozdobą mieszkania — rozejrzyj się na przykład za takim w kształcie drzewa, lub geometryczną konstrukcją w nowoczesnym stylu. 

Zamiast stojaka możesz także zorganizować miejsce na  biżuterię na szafie, po zewnętrznej stronie drzwi. Wystarczy zamontować na drzwiach drobne haczyki, przeznaczone właśnie do wieszania biżuterii. Takie urozmaicenie wyglądu szafy będzie równocześnie bezpieczne i praktyczne. 

Unikaj raczej montowania haczyków po wewnętrznej stronie drzwi szafy — ryzykujesz, że przy zamykaniu ich biżuteria będzie się zaczepiała o materiał ubrań. Poza tym Twoje piękne naszyjniki zasłużyły na miejsce na widoku!

Gdzie umieścić kolekcję kolczyków?

Jeśli chodzi o kolczyki metalowe, ponownie należy wybrać szkatułkę chroniącą je przed czynnikami środowiskowymi. Zwróć uwagę na ilość przegródek w kasetce — czy w jednym kuferku zmieści się cała kolekcja? Jeżeli masz wiele par kolczyków, rozejrzyj się za szkatułkami piętrowymi.

Kolczyki ze stali chirurgicznej, drewniane czy materiałowe możesz umieścić na fantazyjnym stojaku skonstruowanym właśnie pod kolczyki, w formie ,,drabinek”. Powieś długie modele w 3-centymetrowych odstępach. Z kolei kolczyki-wkręty, których nie da się powiesić, spakuj do estetycznie wykonanego pudełeczka jubilerskiego. Zachowaj otrzymane podczas zakupu kolczyków, a jeśli już go nie posiadasz, dokup w sklepie z biżuterią. Piękne pudełeczka zachwycają nie tylko zawartością — postaw je w widocznym miejscu, jako subtelne uzupełnienie aranżacji.

 

Miejsce na biżuterię może służyć estetycznemu uzupełnieniu aranżacji wnętrza. Kuferki, pudełeczka, stojaki i tacki jubilerskie ochronią Twoje kosztowności przed niekorzystnymi czynnikami — także przed zgubieniem! Przy okazji będą fantastycznie się prezentować w każdym stylu wnętrzarskim. Wybór jest na tyle duży, że bez problemu znajdziesz akcesoria idealne.

Dodaj komentarz