Jak urządzić jadalnię z salonem? – ciekawe pomysły na aranżację takiego pomieszczenia!

Kącik jadalniany w salonie to rozwiązanie, na które decyduje się spora część z nas. W końcu większość mieszkań, szczególnie tych w blokach, nie pozwala nam na wyznaczenie osobnego pomieszczenia do spożywania posiłków. Przez to duży rozkładany stół do jadalni oraz pasujący do niego komplet krzeseł wędruje do salonu. Jak urządzić jadalnię z salonem? Jak sprawić, by cała przestrzeń wyglądała stylowo, a przy okazji była niezwykle praktyczna? Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Ciekawe porady jak urządzić jadalnię z salonem

Jak urządzić jadalnię z salonem?stoły drewniane jako podstawa

Aranżując kącik jadalniany w salonie, należy oczywiście w pierwszej kolejności skupić się na dobraniu odpowiedniego stołu. To właśnie ten element wyposażenia jest przecież podstawą całego wnętrza. Zanim kupimy odpowiedni model, należy zatem odpowiednio przemyśleć koncepcję danego pomieszczenia. Następnie musimy postarać się dobrać rozwiązanie idealne. Pamiętajmy zatem, że do niewielkich wnętrz zdecydowanie lepszym pomysłem będzie stół okrągły. Łatwiej bowiem usytuować go w pomieszczeniu, a dodatkowo zajmuje nieco mniej miejsca. Blat w kształcie prostokąta, kwadratu czy owalny wspaniale wpisze się natomiast w te większe salony. Szukając idealnego stołu warto zwrócić uwagę na ofertę Meble Potocki: https://meblepotocki.pl/pl/c/Produkty/3 – szeroki wybór pozwoli dopasować odpowiedni model do każdego wnętrza.

Jeśli chodzi natomiast o kolor oraz wygląd, najlepiej oczywiście postarać się dobrać ten element wyposażenia do pozostałych mebli. Jeśli np. szafki znajdujące się w salonie przyjmują odcień oraz teksturę dębu sonoma, również i nasz stół powinien cechować się takim materiałem wykonania. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy to chcemy wyraźnie odciąć kącik jadalniany od głównej części salonu. Jak urządzić jadalnię z salonem w takim przypadku? Wtedy możemy postawić na coś kontrastowego. Musimy jednak zachować szczególną rozwagę. Nieraz okazuje się bowiem, że np. niektóre gatunki drewna, nawet gdy są od siebie sporo oddalone, po prostu się ze sobą gryzą. 

Skoro mamy stół, potrzebne będą też… krzesła drewniane do jadalni

Skoro w naszym kąciku jadalnianym będzie stół, musimy dobrać do niego również odpowiednie krzesła drewniane do jadalni. W tym przypadku powinno być nam jednak nieco łatwiej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ma potrzeby zastanawiania się, jaki kolor mebli wybrać. Elementy te muszą bowiem cechować się taką samą barwą oraz materiałem, jak nasz stół. Jeśli chcemy nieco urozmaicić całość aranżacji, zdecydujmy się na krzesła drewniane do jadalni z dodatkowymi tapicerowanymi wstawkami. Siedzisko lub oparcie z elementami miękkiego materiału czy skóry ekologicznej są bowiem niezwykle stylowe, ale i praktyczne zarazem. Odcień tkaniny dobierzmy wtedy np. do znajdującej się w części wypoczynkowej sofy. 

Dodatkowo pamiętajmy, by krzesła drewniane do jadalni nie były zbyt wysokie. W małych wnętrzach musimy mieć bowiem możliwość wsunięcia ich pod blat stołu. W innym wypadku mogą niestety bardzo nam przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Postawmy zatem na odpowiednie wymiary oraz raczej zrezygnujmy z podłokietników. 

Rozmieszczenie mebli – Jak urządzić jadalnię z salonem w funkcjonalny sposób?

Sam zakup odpowiedniego stołu oraz zestawu krzeseł to jednak nie wszystko. Po wybraniu mebli należy jeszcze wiedzieć, jak ustawić je w swoim wnętrzu. W tym przypadku warto wydzielić w salonie mały kącik, w którym zaaranżujemy swoją jadalnię. Jeśli zdecydowaliśmy się na okrągły blat, pamiętajmy, by usytuować go niezbyt blisko ściany. Z każdej jego strony musimy bowiem zachować odpowiednie ciągi komunikacyjne. Gdy natomiast nasz mebel jest prostokątny, najlepiej dosunąć go do ściany krótszym bokiem. Dzięki temu wnętrze stanie się przestronne oraz funkcjonalne. 

Stylowe dodatki – uzupełnienie całej aranżacji

W każdym wnętrzu musimy pamiętać również o pasujących do pozostałej części aranżacji dodatkach. W kąciku jadalnianym postawmy przede wszystkim na dekoracje stołu. Stylowy obrus, eleganckie serwetki oraz kwiaty czy świece zapachowe na środku blatu okażą się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tym sposobem pomieszczenie zyska charakteru i stanie się zdecydowanie bardziej przytulne. Na ścianach warto natomiast pokusić się o niezwykle modne ostatnio plakaty czy też ramki wypełnione rodzinnymi zdjęciami.

Dodaj komentarz