Dekoracje, które najlepiej sprawdzą się w łazience

Większość z nas podczas urządzanie swojego domu czy mieszkania zwraca również swoją uwagę na dekoracje do domu. Niektórzy z kolei umieszczają w swoim domu wiele sezonowych dekoracji, takich jak np. jesienne dekoracje. Dekoracje świąteczne są wyjątkowo traktowane, jednak powinniśmy zadbać o odpowiednie udekorowanie mieszkania przez cały rok. Dekoracje do pokoju jednak różnią się od dekoracji, które mogą być umieszczone w łazience. Wynika to z ich stylistyki, ale nie tylko.

Łazienka
Łazienka

Dekoracje łazienkowe

Ścienne dekoracje czy jednak ozdoby do postawienia? Co lepiej sprawdzi się w tak wymagającym wnętrzu jakim jest łazienka? Jak wiadomo dekoracje w łazience mają swoich zwolenników i przeciwników. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich wieczornego relaksu w łazience po całym dniu. Drudzy z kolei twierdzą, że w łazience powinna być przestrzeń i nie ma tam miejsca na dekoracje czy akcesoria. Są jednak również takie dodatki, które mogą pełnić funkcję ozdobną, a jednocześnie mogą być dla nas użytecznymi elementami. Jak wiadomo, łazienka jest specyficznym wnętrzem, w którym gromadzi się spora ilość wilgoci i pary. Jakie dekoracje powinniśmy wybrać do swojej łazienki, aby były one odporne dla tych warunków?

Podstawowe dekoracje w łazience

Elementami dekoracyjnymi w naszej łazience mogą być także podstawowe elementy tego wnętrza. Akcesoria łazienkowe, takie jak: dywaniki, ręczniki, mydelniczki, kubeczki, czy nawet kosz na śmieci to elementy, które odpowiednio dobrane dodać mogą naszej łazience wiele elegancji i stylu. Dziś w sklepach różnego typu można znaleźć niezwykle stylowe akcesoria. W zależności od stylistyki wnętrza naszej łazienki powinniśmy wybrać odpowiednią kolorystykę. Takie rozwiązanie jest również bardzo budżetowe, gdyż takie elementy można zgromadzić za niewielką sumę pieniędzy. Oczywiście w zależności od przewidzianego budżetu mogą to być elementy za kwoty mniejsze lub większe. Jeśli jednak mamy ograniczony budżet, a chcemy odmienić nasze wnętrze jest to najlepszy z możliwych sposobów. Takie rozwiązanie nada łazience charakteru przemyślanie urządzonego wnętrza.

Dywanik
Dywanik

Podstawowe elementy łazienki jako jej dekoracje

Oprócz dopasowanych do siebie akcesoriów urządzając łazienkę warto jest do stylistyki pomieszczenia dobrać elementy takie jak baterie czy lampy. Są to przedmioty, które w naszej łazience i tak muszą się znaleźć, dlatego już na etapie wykańczania wnętrza dobrze jest zastanowić się jakie elementy warto ze sobą zestawić, aby były one spójne z całą stylistyką stanowiąc jednocześnie dekoracje. Lampy jako elementy dekoracyjne, to fantastyczny pomysł! Często spotkać się można z lampą umieszczoną ponad lustrem, która starannie dobrana może również spełniać rolę dekoracji.

Dekoracje- Elementy podstawowe
Dekoracje- Elementy podstawowe

Lustro jako dekoracja

Czy lustro oprócz swoich podstawowych funkcji może także być elementem dekoracji? Jak najbardziej! Tym bardziej, że modne dziś lustra często umieszczone są w ramach. To właśnie w ramie tkwi całe sedno! Dopasowanie jej do ogólnego stylu zastosowanego we wnętrzu stanowić będzie razem spójną kompozycję wnętrzarską.

Dekoracja- lustro
Dekoracja- lustro

Dekoracje na ścianę w łazience

Zdobienie ścian, to jeden z podstawowych sposobów dekorowania domu, mieszkania, czy jednego, konkretnego pomieszczenia. Łazienka to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego w tym przypadku nam walorami estetycznymi przewyższać musi funkcjonalność. Dodatkowo żaden element dekoracyjny nie powinien jej zaburzać, ani ograniczać. Takimi dekoracjami mogą być właśnie ozdoby ścienne. Umieszczone na ścianach elementy nie powinny przeszkadzać w korzystaniu z łazienki, a jednocześnie mogą je ozdobić i nadać mu stylu.

Grafika na szkle w łazience

Zostając w tematyce dekoracji ściennych najlepszym możliwym wyborem, a jednocześnie bardzo stylowym i modnym jest zastosowanie obrazów lub grafik na szkle. Grafiki na szkle wykonane są zwykle z najwyższej jakości szkła laminowanego. Specyfika wykonywania takich grafik lub obrazów polega na umieszczeniu wydruku pomiędzy taflami szkła. Taki wydruk jest wtedy możliwie najlepiej zakonserwowany, a para czy wilgoć są mu zupełnie nie straszne. Oprócz tego, że takie dekoracje są niezwykle trwałe, są także bardzo użytkowe. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu, gdyż ich mycie w przypadku zanieczyszczenia jest w zasadzie bezproblemowe. Możemy je dokładnie umyć wilgotną ściereczką. Ogromną zaletą tego typu ozdób jest również duży wybór kolorystyki, stylistyki i rozmiarów grafiki, gdyż możemy umieszczać je według naszych preferencji na fragmentach ściany lub jej całości. Można je kupić w sklepach ogólnobudowlanych, a ponadto zamówić w Internecie dobierając konkretny, wybrany przez nas rozmiar.

Plakaty w łazience

Dziś bardzo modne jest wieszanie na ścianach różnego rodzaju plakatów. Od powiększonych zdjęć, przez grafiki, aż po plakaty typograficzne. Plakaty zazwyczaj umieszczane są w minimalistycznych ramkach. Jednak czy papierowe plakaty są bezpieczne w łazience pełnej wilgoci? Plakaty umieszczone w ramie to dobry wybór,  jednak miejsce, w którym zawisną powinno być stosunkowo ,,bezpieczne’’. Oznacza to, że nie powinny być umieszczone w miejscach, gdzie narażone są na bezpośrednie zachlapania. Dla plakatów nienajlepszym pomysłem będzie zawieszenie ich nad wanną, czy umywalką. Jaką ramę najlepiej wybrać? Te najbardziej popularne i najłatwiej dostępne plastikowe ramy są uniwersalne, a jednocześnie to najlepszy wybór. Plastikowe ramy są bardzo trwałe. Nie grozi im stłuczenie, ani zawilgocenie. Jeśli więc chcemy, aby wnętrze naszej łazienki było ozdobione plakatami wybierzmy do tego plastikowe ramki.

Dekoracje - plakaty
Dekoracje- plakaty

Świece, czyli praktyczne dekoracje w łazience

Świece, to akcesoria, które w ciągu dnia mogą stanowić gustowną dekorację naszej łazienki, zaś wieczorem mogą umilić nam codzienną rutynę i wieczorną kąpiel. Warto jest, aby wybrane przez nas świece swoją kolorystyką dopasowywały się do koloru i motywu przewodniego całej łazienki. Pamiętajmy jednak, że dekoracje, oprócz walorów estetycznych mają również cieszyć nas, dlatego dobrze jest dopasować zapach świec do naszych preferencji i gustu. Wszystko po to, by móc zrelaksować się dzięki zapachowi świec i czerpać radość z wykonanej przez siebie aranżacji.

"<yoastmark

Dekoracje łazienkowe, które nadają unikatowego stylu

Dekorowanie łazienki, to kwestia sporna w wielu przypadkach, lecz okazuje się, że  nie muszą one przeszkadzać jej użytkownikom i utrudniać korzystania z tego pomieszczenia. Dekorowanie łazienki można rozpocząć, a nawet i zakończyć na etapie urządzania wnętrza. Starannie dobrane baterie łazienkowe, lustra oraz lampy dopasowane do elementów takich jak mydelniczka, dywaniki oraz kubeczki czy koszyczki do przechowywania stanowić mogą ze sobą piękną kompozycję. Jeśli jednak chcemy dodatkowo wzbogacić naszą łazienkę o dekoracje, wystarczy zaopatrzyć się w dekoracyjne świece lub obrazy. Takie drobne elementy dekoracyjne na pewno nie zaburzą funkcjonalności tego wnętrza, a uzupełnią jego stylistykę.

Dodaj komentarz