Narożnik czy sofa – co sprawdzi się lepiej w salonie?

Większość z nas podchodzi do aranżacji salonu z należytą starannością. Pragniemy bowiem, aby to pomieszczenie stało się prawdziwym centrum mieszkania.  Staramy się zatem wybrać najlepsze meble, dodatki oraz akcesoria. Najwięcej czasu poświęcamy przeważnie na znalezienie idealnego zestawu wypoczynkowego. Problemy niekiedy pojawiają się już na samym początku. Nie wiemy bowiem, czy lepiej postawić na narożnik, czy też sofę. Narożnik czy sofa do małego salonu? Bez względu na finalny wybór, należy stawiać na jakość – na przykład meble polskiej marki Puszman – narożnik Moon oczarowuje designem i komfortem! W dzisiejszym artykule postaramy się przede wszystkim doradzić który wariant wybrać – sofa czy narożnik. Sprawdź!

narożnik czy sofa do salonu

Narożnik czy sofa? Narożnik w salonie – zalety

W ostatnim czasie niezwykle dużą popularnością cieszą się narożniki wypoczynkowe. Z ich pomocą możemy stworzyć niezwykle ciekawą aranżację, a przy okazji zyskać także komfortowe miejsce do wypoczynku. Większość z nas niestety trochę obawia się takiego rozwiązania przez rozmiary narożników. Przyjmuje się bowiem, że takie meble nie będą dobre do małego wnętrza. Okazuje się jednak, że wystarczy tak naprawdę dobrać odpowiednie wymiary i gotowe! Decydując narożnik czy sofa z fotelem nie odrzucajmy zatem od razu takiego zestawu. Może nam on bowiem zaoferować zdecydowanie więcej, niż się nam wydaje. Co takiego?

Duża ilość miejsc siedzących

Wybierając sofę narożną do salonu, zyskujemy przede wszystkim sporą ilość miejsc siedzących. Jest to więc idealne rozwiązanie dla dużych rodzin. Wystarczy bowiem kupić chociażby wieloosobowy narożnik Moon i gotowe! Model ten cechuje się powierzchnią użytkową dla sześciu, czy nawet i siedmiu osób. Do tego mamy do dyspozycji komfortowe zagłówki, które można dopasować do swoich osobistych preferencji. Co jeszcze może zaoferować nam mebel polskiego producenta – marki Puszman? Narożnik Moon wyposażony jest w zabudowany szezlong, dzięki któremu możemy mieć wrażenie, że w naszym salonie goszczą dwie sofy. Jest więc to ciekawa opcja, szczególnie jeśli zależy nam na sporej ilości miejsca do wypoczynku w gronie najbliższej rodziny. 

Spora powierzchnia spania

Narożnik czy sofa do spania? umieszczony w salonie to także ciekawe rozwiązanie, jeśli nasz salon każdej nocy przemienia się w sypialnię. Takie meble mają bowiem najczęściej większą powierzchnię spania niż sofy. Warto więc rozważyć ich zakup, gdy zależy nam na komfortowym łóżku dla dwóch osób. Pamiętajmy, tylko by w leżance znajdowały się sprężyny, dzięki którym każda noc stanie się wyjątkowa, a narożnik nie straci swojego kształtu. 

sofa czy narożnik w salonie – co  zyskujemy dzięki sofie?

Widzimy, że narożnik to bardzo ciekawe rozwiązanie do salonu. Część z nas zapewne będzie jednak mimo wszystko rozważała zakup sofy. Co daje nam takie rozwiązanie? Dlaczego warto postawić na kanapę? 

narożnik czy sofa z fotelem –  gabaryty

Sofy wypoczynkowe najczęściej są zdecydowanie mniejsze niż narożniki. Warto wybrać je wtedy, gdy nasze mieszkanie jest wyjątkowo małe i ciężko znaleźć nam odpowiednią kanapę narożną. Do tego sofy wyglądają zgrabnie i lekko, dlatego też z ich pomocą ciężej przytłoczyć całe pomieszczenie. 

Możliwość dobrania foteli lub puf

Jeśli decydując sofa czy narożnik do salonu wybierzemy to drugie, raczej już nie będziemy dokupować do niego dodatkowych siedzisk. W przypadku sofy mamy natomiast taką możliwość. Takie meble świetnie prezentują się bowiem w otoczeniu foteli oraz puf. Możemy więc stworzyć ciekawą aranżację bazującą na zestawie wypoczynkowym oraz pasujących do niego dodatków. Liczy się jednak przy tym dość spore wyczucie. Czasem wystarczy umieścić o jedną pufę za dużo, by nasze wnętrze automatycznie straciło optycznie przynajmniej kilka metrów kwadratowych. 

Dodaj komentarz