Dlaczego warto kupić meble do kuchni na wymiar?

Kuchnia jest pomieszczeniem bardzo ważnym i każda pani domu dobrze wie, że powinna ona być wygodna. Nie wszyscy jednak mają do dyspozycji duże pomieszczenia, w których można umieścić sporą ilość szafek, obszerne stoły drewniane, krzesła, sofy nowoczesne oraz inne elementy wyposażenia. Gdy pomieszczenie jest małe, szczególnie istotne jest, by zastosować w nim meble do kuchni na wymiar.

zalety mebli kuchennych na wymiar

Jakie meble do kuchni?

Gdy chcemy kupić meble do kuchni w zasadzie mamy trzy możliwości: gotowe zestawy, meble kuchenne modułowe oraz meble kuchenne na wymiar. Gotowe zestawy są bardzo tanie jednak sprawdzą się tylko w nielicznych sytuacjach. Klient nie ma tutaj wpływu na układ szafek ani rozmiary, może jedynie wybrać wariant wizualny oraz dodatkowe elementy, takie jak np. krzesła drewniane. Gotowy zestaw nie sprawdzi się w małych kuchniach ani tam, gdzie niemożliwe są przeniesienia punktów instalacji wodnej czy elektrycznej. Nieco bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są meble modułowe dostępne na przykład w marketach budowlanych. Tutaj do pewnych granic można mieć wpływ na rozmiary, klient może też wybrać sobie fronty, uchwyty czy wyposażenie. Przy meblach modułowych występują pewne ograniczenia na przykład w zakresie ich wysokości. Jeśli ktoś ma nietypową, wysoką kuchnię to nie uda się jej zabudować do samego sufitu. Nie można tutaj też mieć szafek czy blatów o równych, nietypowych głębokościach.

Najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich jest zamówienie mebli kuchennych na wymiar. W tym przypadku może powstać w pełni spersonalizowana kuchnia tworzone na indywidualne zamówienie. W ramach takiego produktu bez problemu zabudujemy każdą lodówkę, piekarnik czy nietypową kuchenkę mikrofalową. Nie trzeba szukać sprzętów AGD o typowych rozmiarach, bo każdy z nich będzie możliwy do zabudowania. Kuchnie na wymiar warto wybierać do pomieszczeń bardzo małych, o nietypowych kształtach oraz poddaszowych. Meble na wymiar to możliwość dowolnego zabudowywania przestrzeni, duży wybór wyposażenia szafek a także możliwość zakupu mebli wraz ze sprzętem AGD i montażem. Do tego możemy postawić na wyjątkowe i najmodniejsze aranżacje. Co jest jednak teraz w trendach? O tym już pisaliśmy w artykule http://studioprogress.pl/kuchnia-najmodniejsze-aranzacje, do którego odsyłamy zainteresowanych!

Jakie zalety mają kuchnie na wymiar?

Gdy udamy się do zakładu produkującego meble na wymiar z pewnością otrzymamy produkt o wyższej jakości i żywotności niż ten z sieciówki. Możemy zaprojektować sobie meble w dowolnym stylu czy kolorze. Wystarczy znaleźć ciekawy pomysł i gotowe! Inspiracji dobrze szukać oczywiście na blogach wnętrzarskich, takich jak https://wnetrzadlaciebie.com/. Kuchnie na wymiar mogą dodatkowo łączyć ze sobą różne kombinacje szafek i szuflad. Bez problemu powstanie tutaj też wyspa, zabudujemy narożny zlew albo stworzymy zestaw szafek typu słupek na całą ścianę. Można też poprosić o wykonanie barku czy mebla, który z jednej strony będzie miał funkcję stołu a z drugiej funkcję szafki. Wyposażenie mebli na wymiar jest bardzo bogate. Można wybierać szafki typu cargo, szuflady z cichym domykiem, w tym także szuflady podwójne, obrotowe kosze czy specjalne półki z wysuwanymi pojemnikami na odpady. Kuchnia na wymiar z całą pewnością wygrywa z innymi meblami zarówno estetyką jak i praktycznością.

Dodaj komentarz