4 sytuacje, w których wymiana sofy na nową okaże się nieunikniona

Sofa to mebel, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. To właśnie na niej odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną czy też pochłaniamy kolejne odcinki swojego ulubionego serialu. Niekiedy jednak przychodzi taki moment, kiedy to nasz stary zestaw wypoczynkowy należy zamienić na nowszy model. W jakich sytuacjach będzie to jednak nieuniknione? Kiedy należy wymienić sofę na kolejną kanapę? Sprawdź!

Sytuacje kiedy należy wymienić sofę na nową

Sytuacja nr 1 – wygniecione siedzisko i powierzchnia spania, moment kiedy należy wymienić sofę

Nowoczesne sofy z funkcją spania mają za zadanie przede wszystkim sprawić, że relaks zawsze będzie niezwykle komfortowym doznaniem. Aby tak się stało, należy zadbać o odpowiednie wypełnienie mebla. To z czasem, nawet w przypadku użycia najwyższej jakości materiałów, może jednak zacząć się wygniatać. Jest to dla większości z nas dość duży problem. Ciężko bowiem sprawić, aby sofa wróciła do swojego pierwotnego stanu. Najczęściej jedynym słusznym rozwiązaniem jest zatem wymiana sofy na nową. Jeśli zatem zauważymy, że nasze siedzisko, a także powierzchnia spania zaczynają tracić swój kształt, to moment kiedy należy wymienić sofę. Niestety takie zdeformowane elementy mogą obniżyć nasz komfort oraz jakość wypoczynku. Do tego zaczną pojawiać się u nas bóle pleców czy inne dolegliwości związane z nieprawidłowym ułożeniem ciała. 

Przeglądnijmy zatem ofertę np. marki Puszman Meble czy innego renomowanego polskiego producenta. Z pewnością szybko znajdziemy coś, co przypadnie nam do gustu i ponownie zagwarantuje nam wypoczynek na najwyższym poziomie. Aby uniknąć ponownego odkształcania się siedziska, postawmy na piankę wysokoelastyczną oraz sprężyny. Takie wypełnienie powinno posłużyć nam naprawdę długi czas. 

Sytuacja nr 2 – przetarty materiał obiciowy

Kolejną sytuacją, kiedy należy wymienić sofę, jest niewątpliwie przetarty materiał obiciowy naszej sofy. Taki defekt psuje bowiem wygląd całego mebla oraz jest mało praktyczny. Powstałe dziury chcemy przecież w jakiś sposób przysłonić. Niestety jest to dość trudne zadanie. Wizyta u tapicera i naprawienie takiego ubytku czy też całościowa wymiana materiału obiciowego wyjdzie natomiast dość drogo. Dokładając dosłownie kilkaset złotych, zyskamy nowy mebel. Większość z nas pójdzie zatem w kierunku zakupów i wyboru kolejnego zestawu wypoczynkowego. Szukając modelu idealnego, zwróćmy oczywiście uwagę na użyte do produkcji tkaniny. Nie chcemy przecież, aby po raz kolejny spotkało nas to samo. W tym przypadku na dużą uwagę zasługuje np. sofa Adele. Puszman, czyli producent tego modelu zadbał bowiem o to, aby każdy mógł dopasować do niej najlepszy materiał obiciowy. Tym samym możemy wybrać odporne na uszkodzenia tkaniny, które z pewnością pozostaną w nienaruszonym stanie przynajmniej kilka kolejnych lat. 

Sytuacja nr 3 – zepsuty mechanizm rozkładania

Wymiana sofy na nową może okazać się również nieunikniona, jeśli zaczął szwankować mechanizm rozkładania naszej kanapy. Gdy coś się zacina lub źle działa, niestety wysunięcie leżanki będzie bardzo kłopotliwe. Jeśli zatem każdej nocy nasz zestaw wypoczynkowy zamienia się w komfortowe łóżko sypialniane, konieczna będzie jego wymiana. Oczywiście niektóre awarie będziemy w stanie naprawić, jednak nie zawsze. Puszman, a więc polska marka produkująca meble tapicerowane, zamontowała w niej system rozkładania DL, który jest niezwykle komfortowy i rzadko ulega zniszczeniu. Może zatem okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Sytuacja nr 4 – drastyczna zmiana aranżacji

Wymiana sofy na nową będzie konieczna także po gruntownym remoncie. Niekiedy bowiem dość drastycznie zmieniamy całą aranżację, a następnie widzimy, że nasz zestaw wypoczynkowy kompletnie do niej nie pasuje. Oczywiście możemy próbować nieco dopasować go do pozostałej części wnętrza, jednak będzie to spore wyzwanie. W większości przypadków mniej zachodu będzie wtedy, gdy po prostu wybierzemy nowy model idealnie dopasowany do aktualnego wystroju.

Dodaj komentarz